• info@palabco.ir
 • 021 - 86028559

تکنولوژی فیلتراسیون برتر

نحوه عملکرد فیلتر های کارتریج

فرآیند تولید این نوع فیلتر کارتریج ها با پلی پروپیلن 100% خالص به شیوه ذوب ریسی(اکسترود) و بدون استفاده از هر نوع ماده شیمیایی دیگر می باشد. این ترکیب و فرم اسکترود شده از رشته های بهم پیوسته با سطح مقطع چند لوبی با تعداد زیادی میکرو حفره میان هر یک از رشته های جدا از هم، تشکیل گردیده است. رشته های بهم پیوسته خیلی طولانی و محکمی که بطور رندوم نسبت به هم جهت دار، آمیخته، بهم گره خورده و در هم پیچیده می شوند. سطح مقطع چند لوبی رشته ها وقتی که با ساختار رندم همراه شود، باعث ارتقاء نسبت حفره به جاهای پر می شود.این حفره ها، ظرفیت به تله انداخت گرد و خاک و آلودگی را بالا و مقاومت در برابر جریان آب را پایین می برند.

وقتی این ماده به یک فیلتر کاتریج تبدیل می شود،  هر یک از این رشته های پیوسته بدون خم شدگی، در واقع یک کارتریج عاری از مشکل نفوذ ماده اولیه در آب را می سازند. این کارتریج ها، هیچ رشته کوتاهی در ساختار خود ندارند که سبب شل شدن و کنده شدن تکه ای از کارتریج و نهایتا افتادن در آب بشود، این مساله یک مشکل کلی است که با فیلتر کارتریج های مرسوم همراه است. همچنین هر رشته نخ، حلقه ها یا لوب های کوتاه بیرون زده تصادفی رشته های مجاور را گیر می اندازد که در نتیجه یک ساختار خیلی پایدار ایجاد می شودکه در آن نخ ها در جایی قفل می شوند و از رول شدن و تغییر شکل یک طرف کارتریج جلوگیری می شود. ساختار پایدار ترکیب فیلتر، یک ویژگی آب بندی خوبی را  از سمت لبه های دو طرف کارتریج فراهم میکند. این کارتریج ها، تحت شرایط جریان متغییر و نوسانات فشار، ، مقاومت بیشتری نسبت به جدا شدن ذرات گیر افتاده در حفره ها از کارتریج را دارند.

با  این ترکیب پیشرفته (یک الگوی مارپیچ خاص از ماده رشته ای مانند)،  هیچ فضای باز لوزی شکل مانندی وجود ندارد و این ترکیب نخی شکل تمام فضاها را می پوشاند. مایع از طریق سرتاسر ساختار رشته ها جریان می یابد و ذرات آلودگی ها به تغییر مسیر وادار میشوند به طوریکه به عمق کارتریج حرکت می کنند. فیزیک جریان به گونه است که این امکان بوجود می آید که ذرات کوچکتر از اندازه مسیر به دام بیفتد.

در آخر، تمام تکنولوژی پیشرفته مارپیچ کردن ، مواد پلیمری اولیه، تعداد سطح مقطع ها و حفره بین هر رشته که بطور پیوسته از آغاز تا پایان ساخت کارتریج کنترل می شود. در لایه های داخلی، رشته ها نسبت به هم نزدیکتر پیچ می خورند و فضای بین رشته ها رفته رفته به سمت لایه های بیرونی افزایش می باید. این تکنولوژی مارپیچ کردن دارای ویژگی های گرید بندی چگالی واقعی، گیر افتادن ذرات درشت تر در لایه های بیرونی و ذرات ریزتر در لایه های درونی را داراست و از طریق حفظ کشش مارپیچ یکسان، ساختار رشته ها، پایداری یکسان در سرتاسر عمق کارتریج، عملکرد بهتر و پایدارتری دارد.

همچنین نتایج تست، ظرفیت دو برابری نگهداری آلودگی ها و طول عمر در شرایط مساوی نسبت به سایر فیلتر ها را نشان داد. تمام اینها یعنی عملکرد بهتر فیلتراسیون و کاهش هزینه ها.

 فیلتر کارتریج های پلی پروپیلن خالص عاری از هر ماده دیگری است که از کارتریج به جریان آب نشت کند و هیچ ماده افزودنی دیگری از جمله مواد روان کننده، عوامل ترکننده و امولسیون کننده، آنتی اکسیدان یا عوامل ضد استاتیک در ترکیب خود ندارند.  این فیلتر برای استفاده در جاهایی مثل پیش تصفیه سیستم RO( کاهنده سختی)، پروسه تولید نوشابه و آب آشامیدنی، آب شیرین کن های دریا، خالص سازی گاز، آبکاری و الکترونیک، محلول های عکاسی، تولید نفت و گاز(تزریق عمیق دفع آب و فاضلاب تولید شده)، فیلتراسیون آب برج های خنک کننده و ... مناسب می باشد.

 

ویژگی های فیلتر کارتریج PP%:

 • هیچ ماده شیمیایی از ترکیب این فیلتر ها که با روش ذوب ریسی تولید شده اند، به جریان آب تصفیه شده نشت نمی کند.
 • هیچ تکه ای از این فیلتر کنده نمی شود به دلیل اینکه فیلتر از رشته های ممتد و متصل به هم تشکیل یافته است.
 • تکنولوژی مارپیچ کردن جدید بکار رفته در تولید این فیلتر ها که سبب گرید بندی صحیح می شود، سبب می شود مارپیچ های متراکم تری در لایه های درونی برای گیر انداختن ذرات ریز تر و مارپیچ های درشت تری در لایه های بیرونی برای گیر انداختن ذرات بزرگتر، ایجاد کند.
 • ظرفیت بالا نگهداری آلودگی و دوره مصرف طولانی تر سبب شده اند که ذرات در سرتاسر سطح مقطع فیلتر به دام بیفتند.
 • عملکرد بهتر و سطح مقطع  چند لوبی رشته ها با ساختار مولکولی 3 بعدی، ذرات بیشتری را در مقایسه با فیلتر های مرسوم، فیلتر می کنند.
 • داشتن جرم فشرده بالا ( نسبت حجم به جرم)، سبب سرعت جریان بالاتر با افت فشار کمتر می گردد.
 • ساخته شده از 100% پلی پروپیلن، انعطاف پذیری شیمیایی زیاد و  مقاومت خوب در مقابل میکرو ارگانیسم ها
 • پایداری ساختاری بالا، بدون تغییر در جرم، آب بندی فوق العاده.
 • ساختار محکم تری که مقاومت فیلتر را نسبت به خارج شدن ذرات فیلتر شده بالا می برد.
 • در مرحله بازیافت و دفع زباله بر اثر سوختن با آتش، به خاکستر تبدیل می گردد، بدون ایجاد مواد فرار مضرر برای محیط زیست.
 •  

  انواع فیلتر کارتریج ها و کاربرد هایشان:

 • کارتریج های پلی پروپیلن خالص استاندارد عاری از هر ماده افزودنی و مهندسی شده برای فیلتراسیون برتر. 
 • فیلتر کارتریج ساخته شده از پلی استر با مغزی استیل ضد زنگ نیز برای جاهایی که دما و مقاومت شیمیایی بالا مطرح است، همچنین برای فیلتراسیون روغن های پتروشیمی و خوراکی مناسب می باشد.
 •  

 • کارتریج های صافی پلی پروپیلن خالص برای فیلتراسیون آلودگی های خیلی زیاد که می تواند برای مدت سرویس طولانی تر مشکل ایجاد می کند، بکار می رود. جنس این فیلتر منحصر به فرد شامل تک رشته های پیوسته که هیچ ماده ای از آن تراوش نمی کند، ظرفیت بالا حفظ آلودگی و افت فشار کم  دارد، این ماده بر اثر آتش گرفتن، هیچ ماده سمی که برای محیط زیست مضر باشد، تولید نمیکند.
 • فیلتر کارتریج های تافته
 • کارتریج های از جنس تافته با مغزی فولاد ضد زنگ یا کربن استیل گالوانیزه نیز برای جاهایی که دما و مقاومت شیمیایی مطرح است مانند فیلتراسیون روغن های پتروشیمی یا خوراکی، حلال های آلی و غیره بکار می روند.

  کارتریج تافته طبیعی با مغزی کربن استیل گالوانیزه برای روغن ها، رنگ ها، حلال های آلی، الکل، پتروشیمی و سایر کاربردهای غیر خوراکی(برای استفاده تا دمای 130 درجه سانتی گراد)

 •  

 • کارتریج تافته سفید با مغزی استیل ضد زنگ مناسب با استاندارد های خوراکی برای استفاده تا دمای 130 درجه سانتی گراد. برای آب مقطر، نوشابه، روغن های گیاهی، پتروشیمی، اسید های چرب و الکل ها
 •  

  آداپتور های انتهایی فیلتر کاتریج

  تمام آداپتورهای انتهایی بصورت حرارتی به فیلتر پلی پروپیلن خالص جوش داده می شوند. نصب آداپتور بدون استفاده از چسب ها یا مواد افزودنی دیگر، حفظ خلوص کاتریج را تضمین می کند. تمام آداپتورها به خاطر سازگاری شیمیایی، سهولت در دفع ضائعات و برای تطابق با الزامات موارد تماس با مواد خوراکی و آشامیدنی، از همان پلی پروپیلن کارتریج ساخته می شوند.

 • مغزی های فیلتر

  انواع مغزی های فیلتر در جنس های پلی پروپیلن، استیل ضد زنگ (304/316L) و کربن استیل گالوانیزه در شکل های دنباله دار و معمولی موجود می باشد.

 

پالاب صنعت پارس

طراحی، ساخت و نصب و نگهداری و بهره برداری ازپکیج های تصفیه آب و فاضلاب

تامین کننده مواد شیمیایی و تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب

تلفن فروش: 86028662-021