• info@palabco.ir
  • 021 - 86028559

بایوساید یک عامل بازدارنده است که از طریق شیمیایی یا بیولوژیکی جلوی رشد و انتشار میکرو ارگانیسم مضر را می گیرد.
مواد بایوساید نیز به عنوان عامل ضد رسوب و ضد عفونی کننده نه تنها در تصفیه آب صنعتی با عمر کوتاه ، بلکه به عنوان یک ضد عفونی کننده در استخرهای شنا استفاده می شود. 

 

  • گرفتگی میکروبی (Biofouling) ممبران‌های اسمز معکوس و UF مشکلی عمومی برای بسیاری از سیستم‌های تصفیه آب است که از آب دریا، رودخانه و یا دیگر منابع آب که به طور طبیعی دارای مواد آلی هستند تغذیه می‌شوند. از آنجایی که ترکیبات کلراین و سایر گندزداهای اکسیدکننده (به مانند ازن) پیش از ورود آب به داخل ممبران‌ها باید حذف شوند، امکان آلوده شدن ممبران‌ها به انواع میکروارگانیزم‌ها وجود دارد. از طرفی هیچ یک از روش‌های گندزدایی به کار رفته در پیش‌تصفیه دستگاه اسمز معکوس (ازن‌زنی، ترکیبات کلراین و UV) به طور کامل توانایی پاکسازی آب از میکروارگانیزم‌ها را ندارند. بنابراین به کارگیری روش‌های دیگری به منظور تکمیل فرایند گندزدایی و نیز پاکسازی سطح ممبران‌ها از گرفتگی میکروبی و توده‌های زیستی به ویژه در مواردی که پتانسیل آلودگی میکروبی آب بالاست در افزایش عمر و کارایی ممبران‌ها نقش بسزایی دارد. یکی از بهترین راهکارها در این زمینه استفاده از بایوسایدهایی است که ضمن سازگاری با مواد به کار رفته در ساخت ممبران دارای قدرت عمل بسیار بالا و زمان عمل پایینی باشند. این بایوسایدها به طور کلی در فواصل زمانی بین 5 تا 10 روز یک بار (بسته به شرایط کارکرد و منبع آب خام) به صورت شوک تزریق می‌گردند.

بایوساید یک عامل بازدارنده است که از طریق شیمیایی یا بیولوژیکی جلوی رشد و انتشار میکرو ارگانیسم مضر را می‌گیرد.

مواد بایوساید نیز به عنوان عامل ضد رسوب و ضد عفونی کننده نه تنها در تصفیه آب صنعتی با عمر کوتاه، بلکه به عنوان یک ضد عفونی کننده در استخرهای شنا استفاده می‌شود.

بیوساید می تواند به عنوان:

 یک آفت کش: این شامل قارچ کش، علف کش ها، حشره کش ها، کشنده های خزه ها، و جونده کش.

 ضد میکروبی: این شامل آنتی بیوتیک ها، آنتی باکتریال، ضد ویروس، ضد قارچ، و داروهای ضد انگل و همچنین اسپرم کش ها را ببیينيد.           

انواع بایوساید بر پایه‌های آمفوتریک، کاتیونیک، آنیونیک را موجود می‌باشند.

این ماده با قابلیت جلوگیری از فعالیت بعضی از آنزیم‌های حیاتی باکتری، بخصوص آنهایی که در تنفس و گلیکولیز دخالت دارند باعث آزادسازی محتویات داخل سلول باکتری به محیط اطراف آن می‌باشد.

از سوی دیگر با افزایش زمان تماس و غلظت، ترکیبات نیتروژن و فسفر سلول باکتری به محیط اطراف ریخته و باکتری از بین می‌رود (مرحله باکتریوساید).

ويژگي‌های محصول

  •    کنترل کننده و حذف کننده جلبک و باکتری‌ها و میکروارگانیزم‌ها

  •    دارای اثر پیشگیری طولانی مدت و موثر

  •   حاوی مواد ضد خوردگی

  •   مقاومت بالا در برابر ایجاد و گسترش رسوبات

  •   دارای قابلیت مناسب کاهش کشش سطحی آب

 

پالاب صنعت پارس

ارائه دهنده انواع بایوساید جهت تصفیه آب و پساب

88399874-86028662