• info@palabco.ir
  • 021 - 86028559

کلر زنی آب آشامیدنی

آبی که برای آشامیدن و پختن خوراک استفاده می شود بایستی که از پاتوژن ها یعنی عوامل میکرو ارگانیسم  بیماری زا که بیماری هایی مانند حصبه، تب، اسهال خونی، وبا و ... را سبب می شوند، عاری باشد.

وقتیکه شخصی از طریق آب در معرض این بیماریها قرار می گیرد بسته به نوع عامل بیماری زا، تعداد میکروارگانیسم ها  در آب، قدرت بیماری زایی آنها، حجم آب که شخص مصرف کرده و مستعد بودن خود شخص نسبت به جذب این میکروارگانیسم ها و مبتلا شدن به بیماری، از این اتفاق تاثیر می پذیرد. تصفیه آب آشامیدنی که حاوی میکروارگانیسم های بیماری زا هستند نیاز به تصفیه بخصوصی دارد که  ضد عفونی کردن نامیده می شود.

اگر چه چندین روش، برای از بین بردن  میکروارگانیسم های بیماری زا در آب بکار برده می شود، ولی اغلب روش کلرزنی کاربرد بیشتری دارد. کلر بر روی بسیاری از باکتریهای بیماری زا موثر است ولی با یک دوز نرمال تمام ویروس ها، کیست ها، کرم ها از بین نمی روند و زمانیکه با فیلتراسیون همراه می شود، یک روش بسیار عالی برای ضد عفونی آب آشامیدنی محسوب می گردد.

این حقیقت الزامات یک سیستم ضد عفونی را مطرح می کند که  چگونه کیفیت بیولوژیکی آب آشامیدنی را تست کنیم، چگونه مقدار کلر مورد نیاز در یک وضعیت خاص را محاسبه کنیم، تجهیزات کلر زنی، محصولات جانبی ضد عفونی کردن و روش های ضد عفونی جایگزین کلرزنی و ...

ملزومات کلرزنی

مواد ضد عفونی کننده، میکروارگانیسم های بیماری زای آب را تا سطح تعین شده توسط استانداردهای بهداشت عمومی کاهش می دهد. این عمل از انتقال بیماری جلوگیری می کند.

یک سیستم ضدعفونی کارآمد تمام عوامل بیماری زای آب را از بین می برد و یا بی اثر میکند. این فرآیند بطور اتوماتیک، به سادگی، امن و ارزان انجام می گیرد. یک سیستم ایده آل تمام آب را تصفیه می کند و یک ضدعفونی پایدار را فراهم می کند. مواد شیمیایی بایستی به راحتی در معرض سیستم باشد و روش ذخیره و نگهداری ساده و اسانی داشته باشد، همچنین کیفیت  آب را نامطلوب نکند.

تست آب از نظر وضعیت بیولوژیکی

وضعیت بیولوژیکی آب آشامیدنی بوسیله تست هایی از نظر باکتری گروه کلیفرم تعیین می شود. این میکروارگانیسم ها در دستگاه گوارش حیوانات خون گرم و همچنین در خاک یافت می شوند. وجود آنها در آب، نشان دهنده آلودگی آب به عوامل بیماری زا می باشد ولی آنها به همین سادگی عنوان عامل بیماری زا در نظر گرفته نمی شوند. استاندارد باکتریهای کلیفرم در آب اشامیدنی کمتر از یک کلونی در یک نمونه 100 میلی لیتری است.

سیستم های آب عمومی ملزم به انجام تست کلیفرم بطور منظم هستند. در سیستم های خصوصی به صلاحدید مالک این کار انجام می شود. برای آب اشامیدنی یک سیستم خصوصی، سالی یکبار تست کیفیت آب انجام می شود و معمولا در بهار.

حضور کلیفرم در یک نمونه آب به معنی مضر بودن این آب به جهت آشامیدن نیست. این آزمون یک روش غربال گری است و نتایج مثبت یعنی بیش از یک کلونی در 100 میلی لیتر نمونه، به معنی این است که تست باید تکرار شود.  در تکرار تست روی نمونه بایستی برای برای کلیفرم های مدفوعی تست شود. با نتیجه مثبت بالای تست، فقط آلودگی قابل توجهی را که نیاز به رسیدگی فوری دارد را مشخص می کند. چنین آبی نباید مصرف بشود تا زمانیکه منبع آلودگی تشخیص و آب تصفیه گردد.

یک آزمایشگاه کنترل کیفی، دستورالعمل های نمونه برداری بخصوص  و ظروف نمونه برداری را فراهم می کند. پروتکل نمونه برداری شامل موارد ذیر است:

  • شیرآب سرد به مدت 15 دقیقه باز باشد
  • به محض تمام شدن نمونه برداری، در ظروف بسته شود و در یک ظرف سرد قرار داده و ظرف یک ساعت به آزمایشگاه رسانده شود. آزمایشگاه نمونه های روز قبل از تعطیلات را نمی پذیرد.
  • استفاده از ظروف نمونه استریل

ضد عفونی کردن با کلر

کلر به آسانی با مواد شیمیایی محلول در آب، میکروارگانیسم ها، حیوانات کوچک، ترکیبات گیاهی، مزه ها، بوها و رنگ ها ترکیب می شود. این مولفه ها کلر را استفاده می کنند.  این مساله مهمی است که مقدار کافی کلر به آّب اضافه شود در حدی که جوابگوی نیاز به کلر و انجام عمل ضد عفونی باشد.

کلری را که با این مولفه ها ترکیب نشده است و در آب باقیمانده، کلر آزاد گویند و نقطه انفصال غلظتی است که کلر آزاد برای ادامه عمل ضدعفونی موجود باشد. در یک سیستم ایده آل، کلر آزاد در محدوده غلظتی  0.3-0.5 mg/l می باشد. شایع ترین کیت تست کلر ازاد یعنی کروماتیک DPD می باشد به دلیل اینکه دی اتیل فنیلن دی آمین در جریان واکنش با کلر تغییر رنگ می دهد.

زمان تماس کلر با میکروارگانیسم ها جهت انجام عمل ضدعفونی

مدت زمان تماس در کلر زنی دوره زمانی است بین اضافه کردن کلر تا زمانیکه آب در حال استفاده شدن است (جدول یک).  یک برهمکنش طولانی بین کلر و میکروارگانیسم ها در واقع یک پروسه ضدعفونی موثر را نتیجه می دهد. زمان تماس بر اساس غلظت کلر، نوع عوامل بیماری زای موجود در آب، pH و دمای آب تغییر می کند. نحوه محاسبه بصورت زیر است.

زمان تماس در شرایط دمای پایین آب یا pH بالا(قلیاییت) افزایش می یابد. اختلاط کامل کلر و آب الزامی است و اغلب یک تانک آماده سازی و نگهداری برای رسیدن به زمان تماس مناسب، لازم می باشد. در یک سیستم خوب، حداقل اندازه تانک نگهداری با ضرب ظرفیت پمپ در عدد 10 بدست می آید. به عنوان مثال یک پمپ 5گالن در دقیقه به یک تانک 50 گالنی نیاز دارد. مخازن تحت فشار برای این مورد توصیه نمی شود از آنجا که آنها معمولا یک وروری و خروجی مختلط دارند و تمام آب را از طریق مخزن عبور نمی دهند.

جایگزین تانک نگهداری یک  لوله مارپیچ طولانی است که زمان تماس را افزایش می دهد.پوسته شدن و ایجاد رسوب در بدنه لوله سبب شده که این روش به عنوان اولویت های بعد از استفاده از تانک باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

رای محاسبه زمان تماس، باید بالاترین pH و کمترین دمای آب را در محاسبات در نظر گرفت. برای مثال اگر بالاترین pH آب را 7.5 در نظر بگیریم و  کمترین دمای آب را 42 درجه فارنهایت، مقدارK طبق جدول بالا که در این فرمول استفاده می گردد 15 است. بنابراین با کلر آزاد 0.5 mg/l زمان تماس مورد نیاز 30 دقیقه محاسبه می گردد. برای کلر آزاد 0.3 mg/l زمان تماس 50 دقیقه برای ضدعفونی کافی نیاز است.

 

درجه کلر زنی

اگر برای یک سیستمی زمان تماس کافی با دوز نرمال کلر فراهم نبود، کلرزنی مازاد با دکلراسیون ممکن است نیاز باشد.

کلرزنی مازاد، سبب ایجاد کلر ازاد تا 3.0-5.0 mg/l و 10 برابر شدن غلظت کلر نسبت به غلظت منظور در نقطه انفصال، می شود.

زمان ماند کلر مازاد تقریبا 50 دقیقه می باشد. فیلتر کربن اکتیو این مقدار زیاد کلر آزاد را حذف می کند.

کلر زنی شوک، در مواقعی که نخواهیم بطور پیوسته و مدام سیستم تصفیه فاضلاب و یا آب را کلر زنی کنیم از این روش استفاده می شود و یا  هر زمان که یک چاه جدید حفر شود، یا تعمیر شود و یا آلودگی در آن تشخیص داده شود توصیه می گردد. در این روش کلر زنی یک مقدار خیلی زیادی کلر به آب تزریق می شود. برخلاف کلر زنی مازاد، کلر زنی شوک فقط یکبار انجام می شود و کلر به همراه جریان آب از طریق  سیستم خالی می شود. اگر مشکلات باکتریایی همچنان ادامه داشت، سیستم باید ارزیابی گردد.

راهنمای کلر زنی

  • روش های کلر زنی وقتی که در معرض هوا یا نور آفتاب باشد یا در ارتفاع باشد، انرژی گیر است. اغلب راه حل های جدیدی برای حفظ کلر آزاد لازم است.
  • حفظ کلر آزاد 0.3-0.5 mg/l بعد از تماس 10 دقیقه ای. اندازه گیری کلر ازاد به طور دوره ای.
  • زمانیکه دوز کلر افزایش داده شد برای بهتر جواب گرفتن، نبایستی آن را کاهش داد.
  • تعیین محل آلودگی و حذف آن برای اجتناب از کلر زنی مدام. اگر یک منبع آب در دسترس دارید که ضد عفونی نمیخواهد، براحتی آن را استفاده کنید.
  • سوابق اطلاعات مربوط به سیستم کلر زنی را داشته باشید.

انواع کلر مورد استفاده در ضد عفونی

در سیستم های آب شهری، کلر گازی شکل برای ضد عفونی استفاده می کنند که برای موارد خانگی گران و خطرناک است. سیستم های خصوصی کلر مایع( سدیم هیپو کلریت) یا کلر خشک(کلسیم هیپو کلریت) استفاده می کنند، برای جلوگیری از ته نشین شدن سختی روی تجهیزات، آب نرم یا مقطر یا آب دیونیزه شده وقتی که محلول های کلر ساخته می شوند.

کلر مایع

سفید کننده های خانگی رایج ترین شکل محلول کلر در دسترس  است:

 

5.25%(سفید کننده خشک شویی داخلی)

18%(سفید کننده خشک شویی تجاری)

از محلول های کلر خشک کمی پایدار تر است

در معرض آفتاب، هوا و گرما قرار داده نشود.

کلر خشک

کلر موجود در پودر محلول در آب: 4%

تولید رسوبات سنگین که سبب گرفتگی تجهیرات می شود،

خطر آتش گرفتن در صورتی که در معرض مواد قابل اشتعال باشد.

حفظ خاصیت ضد عفونی محلول تا یک هفته

در معرض آفتاب و گرما قرار داده نشود.

 

اجزاء بسیاری در یک سیستم کلر زنی وجود دارند. در ذیر این ترکیبات به هماره توضیح کوتاهی در مورد نقش این ترکیبات در این سیستم آورده شده است:

1: چاه- منبع آب

2: پمپ چاه- پمپی که جریان آب و فشار مورد نیاز لوله کشی را تامین می کند.

3: خروجی نمونه گیری- یک شلنگ یا شیر دیگری که  برای تست کیفیت آب نصب می شود. این خیلی مهم است که تجهیزات تصفیه آب در مبداء به این پورت تست نمونه مجهز باشد.

4: اتصالات تزریق- یکسری اتصالات خاص است که به جهت رسیدگی به خوردگی کلر طراحی شده است و از ورود آب را از لوله تحت فشار از عقب جریان به داخل کلرزن و یا تانک محلول جلوگیری می کند.

5: پمپ تزریق مواد شیمیایی- این پمپ یک فشار بالایی را ایجاد میکند با یک جریان آرام. بسته به مدل پمپ، برخی از این پمپ ها، جریانی به کندی 0.25 اونس در هر دقیقه تولید می کنند.

6: تانک ساخت محلول- یک تانک غیر تحت فشار است که مخلوط مایع کلر و آب خالص را نگه می دارد. در برخی موارد کلر مایع بطور مستقیم استفاده می شود.

7: تانک نگهداری محلول- این تانک برای فراهم کردن زمان تماس کافی طراحی شده است، معمولا در حدود 20دقیقه، برای اینکه کلر به درستی عمل کند. اگر شما می خواهید که بطور مداوم یک جریان 5gpm داشته باشید، به یک مخزن نگهداری 120گالنی نیاز دارید. در هیچ موردی یک سیستم نباید که بدون مخزن نگهداری نصب بشود.

8: مخزن تحت فشار- این مخزن با استفاده از هوای فشرده در یک محفظه مهر و موم شده به عنوان یک سپر یا ضربه گیر عمل می کند، که فشار ایجاد شده توسط پمپ چاه را ذخیره سازی می کند. وقتی پر شد و یا در فشار حدود 50psi، این تانک باید حاوی 30% اب و 70% هوای فشرده باشد. وقتی نزدیک خالی شدن بود یا در  فشار حدود 30psi، این تانک می بایست فقط حاوی 2-3% آب و 97-98% هوا باشد. در فشار30psi پمپ چاه بایستی که روشن شود و شروع پر کردن تانک تحت فشار و همچنین بر آورده کردن نیاز روتین باشد. پمپ چاه به کار ادامه می دهد تا فشار به حدود 50psi برسد.

9: سوئیچ فشار- بر اساس فشاری که حس می شود، این سوئیچ پمپ چاه را روشن و خاموش می کند. همچنین بیشتر سیستم های کلرزنی آب، سوئیچ هایی را استفاده می کنند که پمپ تزریق مواد شیمیایی را نیز در همان زمان که پمپ چاه روشن و خاموش می شود، روشن و خاموش کند

10: خروجی نمونه گیری- یک شیر و یا یک دریچه ای که برای تست کیفی آب نصب می شود. آب در این مرحله باید حاوی کلر آزاد باشد. واگر اینطور نیست، جهت اصلاحات ممکن است به سیستم کلر زنی نیاز باشد.

11: فیلتر کلر زدا- این فیلتر کلر اضافی را از منابع آب حذف می کند و همچنین یک رنج وسیعی از مواد آلی موجود در آب را. اگر آهن و منگنز در آب چاه وجود داشته باشد، نصب فیلتر کلرزدا با شستشوی معکوس لازم است.

12: خروجی آب- آبی که از نقطه خارج می شود برای رفتن به مرحله سختی گیر و یا سایر مراحل تصفیه و یا برای توزیع در سیستم لوله کشی آماده است.