• info@palabco.ir
  • 021 - 86028559

خصوصیات ویژه ماده آنتی اکسیژن (اکسیژن زدا )

معمولاً اکسیژن محلول در آب تغذیه دیگهای بخاربایستی حذف گردد و در اکثر صنایع به این منظور از دی ارایتور استفاده می گردد . لازم به توضیح است که راندمان این دستگاهها صد در صد نمی باشد و همیشه درصدی از اکسیژن وارد سیستم شده و باعث خوردگی در سطوح لوله های تاسیسات می گردد لذا در کلیه صنایع باید از مواد آنتی اکسیژن استفاده گردد و همیشه به مقدارچند PPM  بايد در دیگ باقي مانده داشته باشد .
کلیه مواد آنتی اکسیژن موجود در فاصله زمانی بین  8 الی 10 ساعت اکسیژن موجود را حذف می نمایند و این درحالی است که ماده آنتی اکسیژن تولیدی این موسسه تحت عنوان DSB در فاصله زمانی 30 ثانیه بطور کامل اکسیژن موجود را حذف می نماید و عملکرد و کارایی سریع آن نیز به تائید پژوهشکده صنعت نفت رسیده.
ضمناً ماده آنتي اكسيژن دیگری تحت عنوان  نیز توسط این موسسه تولید شده که این ماده علاوه بر حذف سریع اکسیژن از TDS نیز جلوگیری می نماید.

ماده اكسيژن زداي آرتا ( آنتي اكسيژن ) نوع 1

ماده اكسيژن زداي آرتا ( آنتي اكسيژن ) DSB ARTA كه برپايه تركيبات سديم سولفيت غني شده بوده و بر اساس جدول ASTMD888-99 متد B خواهد بود و تزريق آن هم بر اساس ميزان اكسيژن محلول درآب تغذيه افزايش يا كاهش خواهد يافت اشكال ماده فوق نسبت به تزريق هيدرازين ايجاد TDS مي باشد جهت رفع مشكل فوق دوز باقي مانده در آب ديگ ها ( ppm 60 – 30 ) مي باشد كه مي توان زير ppm 3-1 نگه داشت وماده فوق تا فشار psi 900 مقاومت داشته وتجزيه نمي گردد مانند هيدرازين سمي و سرطان زا نمي باشد و قيمت ماده فوق چند برابر كمتر از هيدرازين مي باشد ماده فوق در كيسه هاي 25 كيلوئي ارائه خواهد شد .

آنتي اكسيژن آرتا نوع 2

آنتي اكسيژن آرتا نوع 2 بر پايه آمين ها بوده و جايگزين هيدرازين كه غير سمي بوده و عدم TDS در بويلر و بر اثر تجزيه تبديل به تركيبات باز دارنده در آب مقطر برگشتي خواهد شد و اكسيژن زدايي براي ديگ هاي بخار با فشار بالاي psi 900 نيز قابل استفاده اند وبسته بندی آن در بشكه هاي 200 كيلو گرمی می باشد .

ضمناً ماده نیزجهت حذف سریع اکسیژن و کاهش TDS  طراحی شده که پس از مراحل آزمایشگاهی به مرحله تولید خواهد رسید.